Chráněná dílna Pytlíčky se představuje


Dovolte nám představit náš tým. Nyní je nás 25.

Pětadvacet lidí jimž na srdci a v rukách leží zájem o Vaši zakázku a Váš úspěch. Protože víme, že když vyrostete, porosteme s vámi.

Sami jsme vytvořili naší dílnu z ničeho. Vyrostli jsme díky kvalitně odvedené práci. Po celou dobu je pro nás každá zakázka důležitá a spokojenost klienta na prvním místě. Stejně jako spokojenost zaměstnanců.

Jsme chráněná dílna. Pracují u nás lidé se zdravotním i psychickým onemocněním. Pracovat v normálním pracovním prostředí je pro ně velmi komplikované. Potřebují přestávky, uzpůsobené prostředí, různý přístup při zadávání úkolů. A hlavně klidné a podporující prostředí. Ale co mají společné, že všichni rádi tvoří a chtějí být užiteční.

A co je důležité pro naše zákazníky, že všichni bez výjimky, zdraví, nemocní, si stojíme za svou prací a jejími výsledky.

– Mirka M. Králíková, zakladatelka chráněné dílny Pytlíčky

 

Proč jsem založila chráněnou dílnu

1/  Tvorba – je krásné tvořit. Nejlépe vlastníma rukama.

Každý pytlíček, který vyrobíme, projde rukama nejméně devíti lidí. Příprava, žehlírna, švadlenky, děvčata z vyšívárny, znovu švadlenky, žehličky, navlékačky,  kontrola, expedice. Každá v nich nechá kousek sebe. Používáme stroje, ale věřte, že bez rukou našich děvčat by neožily.

.

2/ Lidé – věřím, že: Každý je jedinečný, každý může uspět.

Pro lidi se zdravotním omezením je velkým problémem sociální vyloučení. Není to tak, že jste doma, pobíráte důchod a skvěle si to užíváte. Je to tak, že třeba příliš pracujete, neposloucháte svoje tělo. A ono najednou řekne dost. A pak jste doma, zvládáte polovinu co dříve a jste sami. A potřebujete pomoc. A chcete pracovat.

Proto jsem chtěla vytvořit prostor, kde lidé, kteří chtějí tvořit a být mezi lidmi, a být lidmi, mohou pracovat. A daří se nám to.

3/ Výzva – posouváme se vpřed.

Každá zakázka je jiná. Každý příběh je jiný. Ať už ho vypráví klient nebo kolegyně. Baví mě je rozplétat a nacházet řešení a východiska. Klientům přinášet kvalitní služby a vyrábět výrobky, které posunou vpřed jejich podnikání. 

ušijeme pytlíčků měsíčně

let zkušeností s výrobou

zaměstnanců

Kdo se stará o chod dílny

Iva Davidová

Iva Davidová

Obchodní zástupce a péče o zákazníky

 

Iva se stará o to, aby byli zákazníci spokojení. Domlouvá s Vámi – zákazníky konkrétní požadavky na zakázku, termíny, způsoby provedení a doručení. Je zodpovědná za to, že s Vámi domluví, jak bude výrobek vypadat, předá informaci ve výrobě a pohlídá realizaci a včasné dodání. Po většinu času realizace zakázky uslyšíte její příjemný hlas.

David Říčař

David Říčař

Spolumajitel firmy a IT podpora

 

David, manžel majitelky firmy Mirky Králíkové, je oporou v oblasti techniky. Jsme tu samé ženy, tak si hýčkáme jediného muže, který poradí, pomůže, opraví, vysvětlí vše, co se tváří jako překážka mezi námi a počítačem. David je navíc učitelem fyziky a matematiky na základní škole.

Jiřina Kneřová

Jiřina Kneřová

Spolumajitelka firmy a mistrová šicí dílny

Jiřinka má na starosti kontrolu nad kvalitou šití všech švadlenek v chráněné dílně tak, aby zákazníci dostávali do rukou přesně takové výrobky, jaké si vysní. Je nejklidnějším členem týmu, je precizní, dokáže být výbornou učitelkou nováčkům. Není u nás člověka, který by Jiřinku neměl od srdce rád.

Naše šicí dílna

Začali jsme jako ložnicová firma. Šicí stroj, vyšívací stroj, žehlící prkno a nezbytný počítač, to vše v ložnici. A taky hlava plná ideálů a idejí. Po roce existence se na Mirku Králíkovou usmálo štěstí a zakázka na 5000 bylinkových polštářků vytvořila dostatečný kapitál na přijetí prvních zaměstnanců a vytvoření chráněné dílny. Zpočátku jsme pracovali každý z domova. Zakázky se na poštu vozili na kole. U švadlenek se šilo, z ložnice se expedovalo. Výrobky jsme prodávali přes obchod Lavennis.

 V rámci Lavennis se prodávali také pytlíčky, vyšívané, lněné, sametové, plátěné. A začali se nám ozývat klienti s požadavky na větší množství pytlíčků. A tak jsme se jim začali věnovat naplno. Pořídili jsme doménu Pytlíčky a nechali ji žít svým životem. A pracovali jsme na každé zakázce s maximální péčí a úsilím. Občas jsme udělali chybu, ale každá nám ukázala slabiny a posunula k našemu ideálu.

 A během tvůrčí práce jsme hledali kolegy a kolegyně, kteří s námi budou sdílet naše naladění. A tak pytlíčky rostly a rostly. A teď tu jsme již více než deset let. A dnes pracujeme z krásných prostor. Vyšíváme, šijeme, navlékáme. A hlavně dáváme práci lidem, se kterými se navzájem respektujeme.

Pytlíčky pro vás vyrábí

Zdena Ševčíková

Zdena Ševčíková

Vedoucí expedice

Můžete si být jistí, že Vaše zakázka dorazí včas a v dokonalém pořádku. Zdena nic nenechá náhodě a její důslednost a schopnost organizace je pověstná. Pokud máte problém, Zdena bude vědět, jak ho vyřešit. S důvěrou se na ní obraťte. Selský rozum je její nejsilnější zbraň.
Motto Zdenky: „ Můžeš bejt blbej, ale musíš si umět poradit.“

Petra Morvai

Petra Morvai

Vedoucí provozu

Zodpovídá za to, že dílna pošlape jako švýcarské hodinky. Kuráž, rozhodnost, jednoznačnost a orientace na výsledek. To všechno jsou atributy, které Petru vynesly až do pozice provozní. Zároveň naše grafička a tvůrkyně výšivek, tím naplňuje další ze svých potřeb být kreativní. A my jsme za to rádi.
Motto Petry: „Lepší je shořet nežli vyhasnout.“

Jana Lachoutová

Jana Lachoutová

Asistentka a administrativní pracovnice

Orientuje se ve světě dokumentů. Faktury, objednávky, smlouvy, termíny. To vše Jana zvládá levou
zadní. Zodpovědnost, čestnost, systematičnost a zároveň týmovost a schopnost naslouchat, předurčují Janu do pozice, kde dělá stabilní základ a klidné prostředí pro neklidné bouře byrokratického světa.
Motto Jany: „ Logika Tě dostane z bodu A do bodu B, představivost Tě dostane všude.“

Petra Silerová

Petra Silerová

Pomocná dělnice

Neřeknu Vám, kde právě teď Petra je, v které části dílny. Ale ať bude kdekoli, bude užitečná. Zodpovědnost, systematičnost, rozhodnost, pracovitost, přizpůsobivost, angažovanost a zároveň nadhled a upřímnost. To vše jí předurčuje k tomu, poradit si, s čím si zamane. Takže až někdy uslyšíte termín pomocná dělnice, vězte, že to může mít nečekaný význam. Téměř každý výrobek, který jde z naší dílny,
nese její otisk.
Motto Petry: „

Růžena Klementová

Růžena Klementová

Vyšívačka

Další členka silného-vyšívacího týmu. Klidná, usměvavá, vždy s nadhledem a dobrou náladou.
Její trpělivost, systematičnost, rozhodnost, týmovost a schopnost naslouchat, přispívá ke skvělé náladě a výborným výsledkům vyšívárny. Takže vězte, že o dokonalost Vaší výšivky je skvěle postaráno.
Motto Růženky: „

Hedvika Vostrá

Hedvika Vostrá

Pozice

Bude doplněno

Jana Říhová

Jana Říhová

Pozice

Bude doplněno

Eva Mesárošová

Eva Mesárošová

Pozice

Bude doplněno

Lenka Roubíčková

Lenka Roubíčková

Pozice

Bude doplněno

Zuzana Tulachová

Zuzana Tulachová

Pozice

Bude doplněno

Hana Tyrková

Hana Tyrková

Pozice

Bude doplněno

Iveta Žižková

Iveta Žižková

Pozice

Bude doplněno

Externí spolupracovníci

Externí spolupracovníci

Bude doplněno