Chráněná dílna Pytlíčky se představuje


Dovolte nám představit náš tým. Nyní je nás 25.

Pětadvacet lidí jimž na srdci a v rukách leží zájem o Vaši zakázku a Váš úspěch. Protože víme, že když vyrostete, porosteme s vámi.

Sami jsme vytvořili naší dílnu z ničeho. Vyrostli jsme díky kvalitně odvedené práci. Po celou dobu je pro nás každá zakázka důležitá a spokojenost klienta na prvním místě. Stejně jako spokojenost zaměstnanců.

Jsme chráněná dílna. Pracují u nás lidé se zdravotním i psychickým onemocněním. Pracovat v normálním pracovním prostředí je pro ně velmi komplikované. Potřebují přestávky, uzpůsobené prostředí, různý přístup při zadávání úkolů. A hlavně klidné a podporující prostředí. Ale co mají společné, že všichni rádi tvoří a chtějí být užiteční.

A co je důležité pro naše zákazníky, že všichni bez výjimky, zdraví, nemocní, si stojíme za svou prací a jejími výsledky.

– Mirka M. Králíková, zakladatelka chráněné dílny Pytlíčky

 

Proč jsem založila chráněnou dílnu

1/  Tvorba – je krásné tvořit. Nejlépe vlastníma rukama.

Každý pytlíček, který vyrobíme, projde rukama nejméně devíti lidí. Příprava, žehlírna, švadlenky, děvčata z vyšívárny, znovu švadlenky, žehličky, navlékačky,  kontrola, expedice. Každá v nich nechá kousek sebe. Používáme stroje, ale věřte, že bez rukou našich děvčat by neožily.

.

2/ Lidé – věřím, že: Každý je jedinečný, každý může uspět.

Pro lidi se zdravotním omezením je velkým problémem sociální vyloučení. Není to tak, že jste doma, pobíráte důchod a skvěle si to užíváte. Je to tak, že třeba příliš pracujete, neposloucháte svoje tělo. A ono najednou řekne dost. A pak jste doma, zvládáte polovinu co dříve a jste sami. A potřebujete pomoc. A chcete pracovat.

Proto jsem chtěla vytvořit prostor, kde lidé, kteří chtějí tvořit a být mezi lidmi, a být lidmi, mohou pracovat. A daří se nám to.

3/ Výzva – posouváme se vpřed.

Každá zakázka je jiná. Každý příběh je jiný. Ať už ho vypráví klient nebo kolegyně. Baví mě je rozplétat a nacházet řešení a východiska. Klientům přinášet kvalitní služby a vyrábět výrobky, které posunou vpřed jejich podnikání. 

ušijeme pytlíčků měsíčně

let zkušeností s výrobou

zaměstnanců

Kdo se stará o chod dílny

David Říčař

David Říčař

Spolumajitel firmy a IT podpora

 

David, manžel majitelky firmy Mirky Králíkové, je oporou v oblasti techniky. Jsme tu samé ženy, tak si hýčkáme jediného muže, který poradí, pomůže, opraví, vysvětlí vše, co se tváří jako překážka mezi námi a počítačem. David je navíc učitelem fyziky a matematiky na základní škole.

Jiřina Kneřová

Jiřina Kneřová

Spolumajitelka firmy a mistrová šicí dílny

Jiřinka má na starosti kontrolu nad kvalitou šití všech švadlenek v chráněné dílně tak, aby zákazníci dostávali do rukou přesně takové výrobky, jaké si vysní. Je nejklidnějším členem týmu, je precizní, dokáže být výbornou učitelkou nováčkům. Není u nás člověka, který by Jiřinku neměl od srdce rád.

Naše šicí dílna

Začali jsme jako ložnicová firma. Šicí stroj, vyšívací stroj, žehlící prkno a nezbytný počítač, to vše v ložnici. A taky hlava plná ideálů a idejí. Po roce existence se na Mirku Králíkovou usmálo štěstí a zakázka na 5000 bylinkových polštářků vytvořila dostatečný kapitál na přijetí prvních zaměstnanců a vytvoření chráněné dílny. Zpočátku jsme pracovali každý z domova. Zakázky se na poštu vozili na kole. U švadlenek se šilo, z ložnice se expedovalo. Výrobky jsme prodávali přes obchod Lavennis.

 V rámci Lavennis se prodávali také pytlíčky, vyšívané, lněné, sametové, plátěné. A začali se nám ozývat klienti s požadavky na větší množství pytlíčků. A tak jsme se jim začali věnovat naplno. Pořídili jsme doménu Pytlíčky a nechali ji žít svým životem. A pracovali jsme na každé zakázce s maximální péčí a úsilím. Občas jsme udělali chybu, ale každá nám ukázala slabiny a posunula k našemu ideálu.

 A během tvůrčí práce jsme hledali kolegy a kolegyně, kteří s námi budou sdílet naše naladění. A tak pytlíčky rostly a rostly. A teď tu jsme již více než deset let. A dnes pracujeme z krásných prostor. Vyšíváme, šijeme, navlékáme. A hlavně dáváme práci lidem, se kterými se navzájem respektujeme.

Pytlíčky pro vás vyrábí

Zdena Ševčíková

Zdena Ševčíková

Vedoucí expedice

Můžete si být jistí, že Vaše zakázka dorazí včas a v dokonalém pořádku. Zdena nic nenechá náhodě a její důslednost a schopnost organizace je pověstná. Pokud máte problém, Zdena bude vědět, jak ho vyřešit. S důvěrou se na ní obraťte. Selský rozum je její nejsilnější zbraň.
Motto Zdenky: „Můžeš bejt blbej, ale musíš si umět poradit.“

Petra Morvai

Petra Morvai

Vedoucí provozu

Zodpovídá za to, že dílna pošlape jako švýcarské hodinky. Kuráž, rozhodnost, jednoznačnost a orientace na výsledek. To všechno jsou atributy, které Petru vynesly až do pozice provozní. Zároveň naše grafička a tvůrkyně výšivek, tím naplňuje další ze svých potřeb být kreativní. A my jsme za to rádi.
Motto Petry: „Lepší je shořet nežli vyhasnout.“

Jana Lachoutová

Jana Lachoutová

Asistentka a administrativní pracovnice

Orientuje se ve světě dokumentů. Faktury, objednávky, smlouvy, termíny. To vše Jana zvládá levou zadní. Zodpovědnost, čestnost, systematičnost a zároveň týmovost a schopnost naslouchat, předurčují Janu do pozice, kde dělá stabilní základ a klidné prostředí pro neklidné bouře byrokratického světa.
Motto Jany: „ Logika Tě dostane z bodu A do bodu B, představivost Tě dostane všude.“

Petra Silerová

Petra Silerová

Přípava a pomocké práce

Neřeknu Vám, kde právě teď Petra je, v které části dílny. Ale ať bude kdekoli, bude užitečná. Zodpovědnost, systematičnost, rozhodnost, pracovitost, přizpůsobivost, angažovanost a zároveň nadhled a upřímnost. To vše jí předurčuje k tomu, poradit si, s čím si zamane. Takže až někdy uslyšíte termín pomocná dělnice, vězte, že to může mít nečekaný význam. Téměř každý výrobek, který jde z naší dílny,
nese její otisk.

Růžena Klementová

Růžena Klementová

Vedoucí vyšívací dílny

Klidná, usměvavá, vždy s nadhledem a dobrou náladou.

Její trpělivost, systematičnost, rozhodnost, týmovost a schopnost naslouchat, přispívá ke skvělé náladě a výborným výsledkům vyšívárny. Takže vězte, že o dokonalost Vaší výšivky je skvěle postaráno.

Eva Mesárošová

Eva Mesárošová

Vyšívačka

Usměvavá, pracovitá, stále plná energie. Vtip a humor je záchranou v jejím náročném životě.

V Pytlíččích se věnuje vyšívání nebo práci, která je zrovna zapotřebí. V soukromí kreslí krásné obrazy.

Květa Pfeiferová

Květa Pfeiferová

Švadlenka

Nikdy se nebojí říct pravdu do očí. Pokud chcete slyšet upřímný názor, zeptejte se jí. Její ruce si poradí s každým materiálem i tvarem. Nebojí se, neuteče od problému, víme, že se za svůj kus práce postaví.

Je naší velkou posilou.

Lenka Roubíčková

Lenka Roubíčková

Žehlení a pomocné práce

Nejen švadlenky pracují v dílně Pytlíčků. Šikovné a rychlé žehličky jsou nezbytným předpokladem proto, aby práce svižně odsýpala. A Lenka je má pozlacené.

Zuzana Tulachová

Zuzana Tulachová

Žehlení a pomocné práce

Tichá, klidná a nesmírně precizní žena. Pokud má koncovou úpravu výrobku na starost Zuzka není žádných pochyb o tom, že bude výrobek precizně, krásně a bez chyb zabalený. S Lenkou tvoří skvělý tým.

Hana Tyrková

Hana Tyrková

Švadlenka

Posila v týmu švadlenek. Ačkoli sama aktivně nešije, pomáhá s úpravou materiálů na specializovaných strojích. Nebo navléká či dělá jiné přípravné práce. Pokud jí zdraví dovolí je velkou posilou pro tým Pytlíčků.

Iveta Žižková

Iveta Žižková

Švadlenka

Švadlenka, která s námi šije a žije už dlouho. Je šikovná, tichá, klidná, ale nenechte se zmást, její vtip, když zazní, tak ho slyšíte v hlavě ještě dlouhou dobu. Je nedílnou součástí Pytlíčků, a jsme rádi, že jí tu máme.

Eva Vávrová

Eva Vávrová

Švadlenka

Skvělá švadlenka. Obrovské srdce. Nyní je bohužel dlouhodobě nemocná, ale těšíme se na to, že se zase vrátí a bude s námi šít 🙂 ♥

Renata Pargačová

Renata Pargačová

Švadlenka

Maminka 4 dětí s rázným přístupem k životu. Ačkoli není vyučená švadlena, tak jí jde práce od ruky. Učí se nové triky a postupy. A každým dnem je lepší. Postaví se každé výzvě. Pomáhá vždy tam, kde vidí, že jí je zapotřebí. Jsme rádi, že jí v Pytlíčcích máme.

Eva Hejduková

Eva Hejduková

Švadlenka

Jejím snem bylo pracovat u šicího stroje. Dlouhou dobu dělala v keramické dílně, a práce tam jí také bavila. Ale teď prý je opravdu šťastná. A my také. Protože Eva má zlaté ruce a je to švadlenka, na kterou se můžeme spolehnout.

Jana Veselá

Jana Veselá

Příprava a řezání materiálů

Na Janě záleží, jestli budeme mít na druhý den dostatek práce pro švadlenky. Je to zodpovědná pozice. A také velice náročná. Jana se jí zhostila se vší zodpovědností, která ji rozhodně nechybí. Její přátelské naladění a vytrvalost pomáhají Pytlíčkům zvládnout náročné dny.